O nás

Peter Matyšák, manželka Katarína, syn Marek, dcéra Kristína. Rodinná firma, ktorá rozšírila počet slovenských výrobcov vína už v roku 1989.

Výlučne vlastný kapitál, vinárske tradície rodinných predkov, húževnatá, tvrdá, a zároveň poctivá práca zaradila firmu Matyšák medzi popredných producentov vína na Slovensku.

o-nas

Firma Matyšák patrí medzi neoficiálne vyhlásených 7 vinárskych princov, ktorí sú kvalitatívnymi vinárskymi lídrami na Slovensku. Meno Matyšák sa nachádza aj v II. vydaní  personálnej encyklopédie „Who is who in SR“. Firma všetkými svojimi aktivitami podporuje zvyšovanie úrovne kultúry konzumácie vína na Slovensku a reprezentuje schopnosti našich ľudí v tomto odbore aj v zahraničí.

V roku 2005 otvorila firma Matyšák V Bratislave na Pražskej ulici Hotel Matyšák. Dominantou hotela je štýlová vínna reštaurácia, ktorá je priamo napojená na archívnu pivnicu (ANNO 1904). Do svojich 40 metrov dlhých útrob pojme cca 45 tisíc fliaš archívnych vín, vlastnej produkcie od roku 1994.

Ďalšou typickou vínnou reštauráciou je Vinum Galéria Bozen, ktorá bola otvorená v roku 2006 v Pezinku vo vlastnom, 300 rokov starom, vinohradníckom dome na Holubyho ulici.